Акумулятор 12 вольтів: різновиди, особливості вибору, який купити?

Акумулятор 12 вольтів: різновиди, особливості вибору, який купити?

Системи живлення 12 вольтів відрізняються широкою сферою застосування: від автомобільних електронних систем до морських і сонячних установок. Акумулятори на 12 вольтів представлені в широкому асортименті. Модифікації відрізняються між собою за принципом роботи, технічними характеристиками та за вартістю. Сьогодні купити акумулятор 12 вольт в Україні можливо в стаціонарних магазинах та на спеціалізованих інтернет-майданчиках з доставленням та гарантією від виробника.

Види акумуляторів на 12 вольтів 

В залежності від типу основного компонента та принципу функціювання, акумулятори поділяються на три основні види.

  1. Свинцево-кислотні. Такі пристрої є найпоширенішими. Головними їх перевагами виступають доступність, відносно невисока ціна, надійність. Стабільна продуктивність роботи забезпечується внаслідок свинцево-кислотної хімічної сполуки. Серед особливостей експлуатації слід виділити необхідність регулярного технічного обслуговування та контролювання рівня електроліту, а також значну вагу.

  2. Літій-іонні акумулятори — модифікації, які відрізняються високим рівнем енергомісткості та довгим строком служби. Такі пристрої мають невелику вагу та здатні працювати при різних температурних режимах.

  3. Нікель-кадмієві модифікації — акумулятори з високим рівнем стійкості до перезарядження та здатністю забезпечити стабільний вихідний струм.

Вартість акумуляторів 12 вольтів залежить від багатьох факторів, основними з яких є тип акумулятора, країна-виробник, технічні характеристики, комплектація, дальність та терміновість доставлення. В залежності від побажань замовника та сфери застосування, можна придбати пристрій вітчизняного або іноземного виробництва.

Для забезпечення довгого строку слугування всі види акумуляторів потребують своєчасного технічного обслуговування та контролю за рівнем заряду.

Особливості вибору

При покупці акумулятора для автомобіля або інших систем потрібно звернути увагу на наступні характеристики пристрою: 

  • діапазон робочих температур;

  • потужність системи, для якої планується придбати акумулятор;

  • продуктивність роботи, доступність покупки та вартість. 

Також треба звернути увагу на термін служби та нюанси технічного обслуговування та заряду. 

Різні акумулятори за доступними цінами можна придбати на сайті компанії «Квантова Енергія». 

Джерело: https://quantum-energy.ua/product-category/battery/12v/.